Lublin – miejsce gdzie nauka łączy się z biznesem. Pierwsza międzynarodowa edycja konferencji LDNiB przed nami!

inkubator

Czy w Polsce współpraca pomiędzy nauką a biznesem istnieje? Niewątpliwie możemy znaleźć tego oznaki. Jednak są to pojedyncze przypadki i nie zawsze taka współpraca jest efektywna a potencjał, który drzemie w synergii obu, jakże odmiennych sektorów jest wykorzystywany. Otóż, według raportu Innovation Union Scoreboard 2015, Polska osiągając wskaźnik innowacyjności na poziomie 0,313 znalazła się wśród krajów o umiarkowanej innowacyjności, określanej jako moderate innovators wyprzedzając Rumunię (0,204), Bułgarię (0,229), Łotwę (0,272) i Litwę (0,283), pozostając jednak w tyle za Danią, Finlandią, Niemcami i Szwecją. Zatem, polska gospodarka nie jest innowacyjna. Jak temu zaradzić? Czy w polskich warunkach możliwe jest prawdziwe partnerstwo uczelni i przedsiębiorstw?

Lublin to największy ośrodek akademicki we wschodniej Polsce. To tutaj również na przestrzeni ostatnich kilku lat sektor IT zaczął rozwijać się dynamicznie. Lubelski Inkubator Technologii Informatycznych postanowił wykorzystać ten potencjał i zorganizować w dniach 10-15 czerwca 2015 r. pierwszą edycję konferencji pt. Lubelskie Dni Nauki i Biznesu. Jest to wzbogacona odsłona Warsztatów Doktoranckich, organizowanych w Lublinie po raz 14. Tym razem konferencja będzie miała charakter międzynarodowy i będzie pierwszym tego typu wydarzeniem na Lubelszczyźnie. Jest ona skierowana jest do przedsiębiorców, przedstawicieli świata nauki i samorządów. W ciągu 6 dni będą odbywać się warsztaty, panele i wykłady. Według przewidywań organizatorów tegoroczna edycja konferencji zgromadzi łącznie ok. 2000 uczestników.

Wydarzenie składa się z trzech części:

  •  WySPA.IT – konferencja informatyczna, której celem jest możliwość pozyskania potencjalnych pracowników wśród studentów kierunków ścisłych, przede wszystkim informatycznych. Konferencja odbędzie się 10 czerwca z Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji. Harmonogram konferencji: http://ldnb.pl/wyspait/
  • WD2016 – konferencja naukowa i doktorancka podczas, której przewidziane są sesje referatowe i plakatowe. Odbędzie się w dniach 11-13 czerwca w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Harmonogram konferencji: http://ldnb.pl/wd2016/program/
  • NBD2016 – konferencja biznesowa, w ramach której przewidziano panele dotyczące współpracy nauki i biznesu, dotacji unijnych, firm rodzinnych, startupów. Konferencja odbędzie się w dniach 14-15 czerwca w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Harmonogram konferencji: http://ldnb.pl/biznes/program/

Wśród gości specjalnych znajdą się Marek Zuber – polski ekonomista i analityk finansowy oraz Jan Chadam – Prezes Zarządu spółki Gaz-System S.A oraz profesor nadzwyczajny UMCS. Prelegentami będą przedstawiciele takich firm, jak Microsoft, HP, IBM, Comarch, Lenovo czy OKI. Część tematyczną dotyczącą dotacji poprowadzą m.in. reprezentanci PARP, CBiP, LAWP oraz NCBiR. Przewidziano również panel nt. sukcesów i porażek w komercjalizacji wyników badań, w którym wezmą udział: Dziekan Wydziału Ekonomicznego UMCS – prof. dr hab. Zbigniew Pastuszak, Dziekan Wydziału Mechanicznego Politechniki Lubelskiej – prof. dr hab. inż. Zbigniew Pater oraz Dyrektor Centrum Badawczo-Rozwojowego Netrix S.A. – Tomasz Rymarczyk.

Lubelskie Dni Nauki i Biznesu zostały objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin – Krzysztofa Żuka oraz Posła do Parlamentu Europejskiego – Krzysztofa Hetmana.

Więcej informacji o konferencji: http://ldnb.pl/

Lubelski Inkubator Technologii Informatycznych to organizacja, która wspiera nowopowstałe firmy branży ICT w dążeniu do osiągnięcia jak najlepszej pozycji rynkowej. LITI proponuje kompleksowe wsparcie w początkowej fazie działalności, jak i na dalszych etapach rozwoju poprzez: wynajem kompleksowo i profesjonalnie wyposażonych pomieszczeń biurowych oraz sal konferencyjnych, udostępnianie infrastruktury technicznej, prowadzenie spraw kadrowo – księgowych, usługi informatyczne w zakresie: udostępniania w modelu Cloud systemu do zarządzania przedsiębiorstwem Comarch ERP Altum, udostępnianiu w modelu SaaS systemu do prowadzenia projektów oraz konsultacje z ekspertami z dziedziny zarządzania, prawa, księgowości.

Więcej informacji:

Magdalena Tabor

Specjalista ds. marketingu

e-mail: magdalena.tabor@netrix.com.pl

tel.: 605 452 090

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *