Tucana Engineering otwiera centrum inżynieryjne w Polsce

TUCAne

 

Nowe centrum inżynieryjne Tucana Engineering w Polsce
– nowe możliwości dla absolwentów uczelni technicznych

Tucana Engineering to firma oferująca zaawansowane usługi inżynierskie dla przemysłu lotniczego i motoryzacyjnego, należąca do międzynarodowej grupy Progresstech.
Właśnie uruchomiła w Polsce swój oddział. Rozwijając stopniowo nowe centrum inżynieryjne, Tucana zamierza w przeciągu 3-5 lat utworzyć w Warszawie do 500 wysokospecjalistycznych miejsc pracy. Firma zaprasza zarówno absolwentów uczelni technicznych, jak i doświadczonych inżynierów – rekrutacja już trwa.

Biuro w stolicy Polski (Tucana Engineering Warsaw sp. z o.o.) to piąty europejski i szósty  na świecie (w tym w USA) oddział w sieci przedstawicielstw firmy.  Warszawskie biuro będzie oferować usługi inżynieryjne dla konstruktorów i producentów samolotów, przedsiębiorstw z branży motoryzacyjnej, producentów podzespołów dla przemysłu lotniczego i motoryzacyjnego. Zakłada się, że na jego portfel zamówień początkowo składać się będą projekty z udziałem tradycyjnych partnerów Tucana Engineering w Europie, USA i Azji.  Wśród jej klientów są tacy potentaci sektora lotniczego, jak Bombardier, Cessna, Gulfstream, Spirit AeroSystems czy centra inżynierskie pracujące dla firmy Airbus. W zakresie motoryzacji, firma przygotowuje się obecnie do wdrożenia kolejnych projektów dla europejskich producentów samochodów użytkowych, autobusów i trolejbusów. Współpraca Tucana Engineering ze znanymi i innowacyjnymi markami, to dla młodych polskich inżynierów niepowtarzalna szansa na rozwijanie ich kompetencji i doświadczeń w międzynarodowym środowisku, a zarazem perspektywa ambitnych wyzwań zawodowych.

Zakres usług oferowanych przez polski oddział firmy obejmować będzie m.in. opracowywanie elektronicznej dokumentacji technicznej, w szczególności cyfrowych modeli trójwymiarowych, rysunków technicznych, specyfikacji, obliczeń wytrzymałościowych,  a także przeprowadzanie modernizacji i modyfikacji oraz inżynierię odwrotną (Reverse Engineering). Centrum inżynieryjne w Warszawie będzie też udzielać wsparcia technologicznego podczas procesu produkcji oraz eksploatacji.

Decyzja o wejściu na rynek Europy Środkowej stała się naturalną konsekwencją dynamicznego rozwoju Tucana Engineering: rozszerzenia współpracy z europejskimi klientami i wzrostu portfela zamówień. Wyniknęła z tego konieczność zwiększenia liczby inżynierów w ramach profesjonalnych zespołów firmy. Po wnikliwej analizie warunków i możliwości rynkowych, Tucana postanowiła utworzyć nowe biuro właśnie w Polsce. Kluczowymi przesłankami dla podjęcia tej decyzji były optymalne wskaźniki dotyczące łatwości prowadzenia działalności gospodarczej, sprzyjający klimat inwestycyjny i rozwinięty rynek usług inżynierskich w przemyśle lotniczym i motoryzacyjnym. Argumentami bardzo mocno przemawiającymi za inwestycją w Polsce były dla menedżerów Tucana także te, które odnoszą się do potencjału ludzkiego. Wskazują oni przede wszystkim na obecność dużej liczby wyspecjalizowanych i wykwalifikowanych fachowców oraz wysoki poziom kształcenia inżynierskiego, w tym rozbudowaną sieć politechnik, obejmująca niemal wszystkie regiony Polski.

– Jestem pewien, że w nowym warszawskim biurze Tucana Engineering będzie pracować wykwalifikowany personel, który będzie w stanie sprostać bardzo skomplikowanym wyzwaniom inżynierskim – deklaruje Wołodymyr Kulczycki, Przewodniczący Rady Nadzorczej Progresstech. – Pozwoli to – już na etapie tworzenia polskiego oddziału – zaangażować zespół do realizacji dowolnego projektu, nad którym pracują nasze pozostałe centra inżynieryjne. W przyszłości, wraz z rozwojem warszawskiego biura, lista klientów będzie się powiększać dzięki pozyskiwaniu własnych odbiorców w krajach Europy Środkowej, w tym polskich przedsiębiorstw.

Wsparcia warszawskiemu oddziałowi w uruchomieniu i organizacji jego pracy udzieli najbardziej efektywna i dynamiczna część grupy Progresstech – jej ukraiński segment,  w tym przedstawicielstwo Tucana Engineering na Ukrainie.

W swoim warszawskim biurze Tucana wdrażać będzie wypracowane już na innych rynkach, skuteczne metody szkolenia pracowników i współpracy z uczelniami technicznymi.  Ważne dla zainteresowanych dołączeniem do warszawskiego zespołu Tucana Engineering będzie z pewnością podejście firmy do zagadnień kadrowych. – Wobec globalnej konkurencji, kluczem do sukcesu jest m.in. inwestowanie w już istniejące oraz tworzone zespoły inżynierów – deklaruje Wołodymyr Kulczycki.

Biurem Tucana Engineering w Warszawie kieruje Mirosław Krekota, znany w środowisku inżynier konstruktor z 46-letnim stażem pracy w przemyśle lotniczym. Warto choćby wspomnieć, że był on członkiem zespołów konstruujących największe samoloty transportowe na świecie (An-124 „Rusłan” i An-225 „Mrija”). Dotychczas Mirosław Krekota kierował przedstawicielstwem Tucana na Ukrainie, osiągając znaczące wyniki m.in. pod względem wzrostu wielkości świadczonych usług i ich zasięgu geograficznego.

 

 

 

Tucana Engineering Warsaw sp. z o.o.
OSOBA KONTAKTOWA (w j. angielskim)
Jewgenija Galliamowa

Asystentka Prezesa Zarządu Tucana Engineering Warsaw

e-mail: i.galliamova@tucana.aero

telefon: +38067 247 8195

 
W celu kontaktu z panem Mirosławem Krekota, Prezesem Zarządu Tucana Engineering Warsaw (w j. polskim lub angielskim), zapraszamy do uprzedniego kontaktu z panią Jewgeniją Galliamową.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *