Erasmus+ – rekrutacja na wyjazdy trwa!

EU flag-Erasmus+_vect_POS

Do 31 marca 2017 trwa nabór na wyjazdy na studia w roku akademickim 2017/2018 oraz wyjazdy na praktyki w roku akademickim 2016/2017 w ramach programu Erasmus+ i PO WER.

W ramach programu Erasmus+ możesz wyjechać na jeden semestr lub cały rok akademicki do jednej z zagranicznych uczelni w 28 krajach UE, krajach EOG oraz Turcji i Macedonii. Możesz również zrealizować praktykę w instytucji znajdującej się w jednym z tych krajów. Program Erasmus+ zapewnia stypendium na wyrównanie kosztów utrzymania za granicą: od 350 do 500 Euro na miesiąc na wyjazd na studia i od 400 Euro do 600 Euro na miesiąc na wyjazd na praktyki. Podstawowe kryteria kwalifikacji to średnia ocen i znajomość języka obcego. Każdy z wydziałów ustala szczegółowe zasady rekrutacji – zapytaj o nie swojego koordynatora wydziałowego ds. wymiany międzynarodowej. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat rekrutacji? Zgłoś się do Biura Kształcenia Międzynarodowego (DS 4, p.9) do Doroty Tylus (wyjazd na studia) lub Magdaleny Goździk (wyjazd na praktyki).

Dlaczego warto wyjechać na Erasmusa? Na to pytanie odpowiedziała Anna Siekierska, studentka która zrealizowała semestr w uczelni partnerskiej na Słowacji.

A.S.: Uważam, że wyjazd na Erasmusa był jedną z najlepszych decyzji w moim życiu. Studia za granicą były dla mnie idealną okazja do przełamania bariery językowej, poznania ciekawych ludzi z całego świata, podróżowania i obycia się w międzynarodowym środowisku. Polecam wszystkim wyjazd na Erasmus, sama wybieram się po raz drugi

Program Erasmus+ to również ciekawe wydarzenia organizowane w Politechnice Lubelskiej. 10 marca 2017 odbył się Erasmus Day, zorganizowany przez BKM, z udziałem ESN LUT oraz studentów zagranicznych przebywających w PL. Wydarzenie promowało program Erasmus+ który w tym roku obchodzi swoje 30-lecie.

Nadchodzącym wydarzeniem jest trzeci International Staff Week organizowany przez BKM w dniach 3-7 kwietnia 2017, w trakcie którego naszą Uczelnię odwiedzą pracownicy uczelni partnerskich z takich krajów jak Liban, Rosja, Honduras, Kambodża, Maroko, Tunezja, Algieria.

Zachęcamy do wzięcia udziału w programie Erasmus+!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *