Stowarzyszenia Erasmus Student Network Polska „ ESN UPGRADE Lublin 2018”

tło_grupa

W dniach 16-18.11.2018 r. na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej odbędzie się ogólnopolski zjazd szkoleniowy Stowarzyszenia Erasmus Student Network Polska „ ESN UPGRADE Lublin 2018” organizowany przez lokalną sekcję ESN LUT.

Erasmus Student Network jest największą organizacją studencką zarówno w Polsce, jak i w Europie. Główną misją ESN jest wspieranie i promowanie mobilności w ramach międzynarodowych programów wymiany w myśl motto „Students helping students”. Gromadzimy studentów, którzy poprzez organizacje wielu wydarzeń i zajęć stara się ułatwić studentom programu Erasmus życie w obcym dla nich kraju. Pomagamy dostosować się do zwyczajów i zasad obowiązujących w Polsce, które mogą okazać się zaskakujące dla obcokrajowców. Nasza organizacja posiada również inne filary działalności m.in. podwyższanie kwalifikacji studentów na rynku pracy, walka z negatywnym wizerunkiem i stereotypami własnego kraju, działalność społeczna, sportowa i kulturowa oraz niesienie pomocy osobom niepełnosprawnym.

ESN UPGRADE to cykliczny zjazd szkoleniowy stworzony dla członków Stowarzyszenia ESN Polska, odbywa się dwa razy do roku i trwa od piątku do niedzieli, zawsze ma  określony motyw przewodni. Uczestnicy przez 3 dni pełne szkoleń mogą podnosić swoje kompetencje poprzez uczestnictwo w warsztatach i szkoleniach z różnych dziedzin. Zjazd zawsze podzielony jest na ścieżki tematyczne, które pozwalają przybliżyć wiedzę z zakresu między innymi: zarządzania zespołem i projektami, zarządzania zasobami ludzkimi, szeroko pojętych umiejętności miękkich, finansów, Public Relations oraz niezbędnej w dzisiejszych czasach wiedzy z zakresu IT. Dodatkowo podczas zjazdu poruszane będą tematy, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizacji. Ma on na celu również promowanie tolerancji międzynarodowej oraz zachęcenie do aktywnej pomocy studentom z wymiany międzynarodowej.

W wydarzeniu weźmie udział blisko 100 uczestników z 36 uczelni w Polsce, dla których zjazd ten będzie źródłem motywacji do dalszego działania oraz możliwością poznania nowych ludzi o podobnych zainteresowaniach. W prace nad zorganizowaniem zjazdu zaangażowani są wszyscy członkowie naszej sekcji, w tym specjalnie wyznaczony Komitet Organizacyjny, w którego skład wchodzą studenci naszej uczelni: Monika Rumińska, Elżbieta Ziemba, Marika Rogalska, Agnieszka Jakubik, Wojciech Czyżewski, Anna Siekierska oraz Łukasz Pawelec. Zaangażowani będą również wolontariusze z Politechniki Lubelskiej oraz innych uczelni z naszego miasta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *